A szünidőt, és a kezdődő tanév első foglalkozásait színesítő modellek találhatók ebben a füzetben, sok papírjáték, állatfigura.
JJelek,
dobozka,
vitorlás-hajó,
hattyú,
kabuto.sisak,
aranyhal,
ujjbáb-cica,
kutya,
malac,
elefánt,
cica-ujjbáb,
kutya,
kutyaház,
boríték,
cukortartó,
korona,
sapka,
bőregér-ujjbáb,
nagyot ugró béka,
kopogó harkály,
pillangó,
fecskefarkú lepke,
szíves levélpapír,
levélszél-hajtás,
esőcsepp.
Az ORIGAMI KÉZIRATOK volt az első, magazinra emlékeztető formátumú, ismétlődő kiadványnak szánt füzetsorozat, amelyet valaha készítettem. Még bőven a számítógépes idők előtt, a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján indult. Egy helyi, kecskeméti pályázaton nyertem lehetőséget arra, hogy három füzetkét készíthessek. Jól gazdálkodtam a pénzzel, sikerült eladnom a füzeteket, és a befolyt pénzből újabb nyomdaszámlákat fizetnem – így aztán a tervezett 3 füzet helyett 12 lett… A végére éppen sikerült veszteség nélkül lezárni, - de még sokáig keresték a füzeteket. Újabb mennyiséget azonban már nem tudtunk nyomtatni. (A pályázat feltétele volt, hogy csak dologi kiadásra, nyomdaköltségre fordíthattam a kapott összeget, a saját munkám ingyenes volt – itt kezdődtek a máig ható problémák…)
Ma is nagyon sok helyen, - főleg óvodákban - megtalálható ez a hasznos sorozat: kis helyen elfér, viszonylag egyszerű modelleket tartalmaz, évszakok és események megünneplésére, ábrázolására alkalmas – egy valódi „starter kit” – csomag kezdőknek…
Ma már, kézbevéve a füzeteket, elképesztően amatőrnek érzem. Kézzel rajzoltam és írtam, és már az is haladásnak számított, amikor a második kiadást gépírásos verzióra cserélhettem. Az már a fejlődés csúcsa volt, amikor árnyalni is tudtam a figurákat az azóta már elfeledett, kaparós-dörzsölős letraset-ívek segítségével. A borítók azért szépen sikerültek: életem párja, Haui József alkotásai… (KZS)