Bejelentkezés

Friss hozzászólások

Une calculatrice, ou calculette, est une machine concue pour simplifier, et fiabiliser, des operations de calculs.
Nyomtatóbarát változatPDF változat

Az eredeti megoldás: vegye ki az egyik kavicsot, és mielőtt megnézhetnék, hogy milyen színű, ejtse le a földre a többi kavics közé. Ekkor nyugodtan azt mondhatja a rablólovagnak, hogy nézzék meg a zacskóban milyen színű maradt, ő biztosan a másik színűt húzta.

Trükkös megoldások:

A lány szaladjon be a várba, keressen egy hibajavítófestéket, kenje be vele a kezét jól, menjen vissza lovagjához, nyúljon bele a zsákba, dörzsölgesse jól az egyik kavicsot, és így az fehér lesz!

Vegyen fel a földről egy fehér kavicsot és azt húzza ki!

Mondja a rablólovagnak, hogy ő húzzon, és ha fekete, engedje szabadon az apját!

Mondja a következőt a lovagnak:
- Nem, nem, inkább legyen fordítva. Ha feketét húzok, akkor engeded szabadon az apámat. Mivel bizos egy fehér és egy fekete kavicsot tettél a zacskóba, neked teljesen mindegy a dolog, én viszont jobban szeretem a fekete színt!
Erre vagy beismeri csalását a lovag, vagy belemegy a cserébe, és a papa szabad.

Hagyja elvinni az apját. Egy gonddal kevesebb.

A mesebeli királykisasszony ajálja fel magát a gonosz lovagnak az apja szabadságáért cserébe.

Vegye ki a ruhája alól a revolverét és lője le a gonosz lovagot, ennyit igazán megtehet az apjáért.

Gondolkodási időt kér és gyorsan elrohan a papírboltba és vesz krétát, jól összekrétázza a kezét és ártatlan szemekkel úgy nyúl a zacskóba.

Beküldő: 
emese
Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek
A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.

Keresnék a földön egy fehér kavicsot, fölötte benyúlnék a zacskóba és azonnal elejteném, és NINI, a fehéret emelném fel!

Vagy: várnék egy esős napot, a lovag jól berozsdásodik, mozdulni sem tud, tehát nyugodtan elsétálhat a papájával