A Dixit társasjáték egyedi, korhatár nélküli családoknak, baráti társaságnak egyaránt jó szórakozás.
Ahogy a dobozán olvasható: „a határtalan képzelet játéka”. A Dixit társasjáték fantasztikus utazásra viszi el a játékosokat, egyedülálló játékélményt biztosítva nekik.
A Dixit kártyákon található lélegzetelállító alkotások vezetik a játék vezérfonalát, ezek a teljesen különböző tartalmú, témájú és hangulatú kártyalapok versengenek „egymással” a pontokért. A játék megnyeréséhez asszociációs készség, figyelem, kreativitás, ön- és emberismeret, és egy kis szerencse is szükséges.
A Dixit az egyik legsokoldalúbb társasjáték, mellyel találkozhatunk. Sokoldalúságát pedig az adja, hogy nagyon sokféle közegben, eseményen, szituációban, közösségben lehet elővenni. A társasjátékozáson kívül remek önismereti és személyiségfejlesztő segédeszköz, melyet pszichológusok, mentorok, mentálhigiénés szakemberek is előszeretettel használnak.
A játékosok gyönyörű festménykártyákat kapnak, a „mesélő” kiválaszt egyet a kezéből, amelyről mond egy utalást: egy szót vagy akár egy egész történetet. Majd a többiek is választanak a sajátjaik közül az utalás alapján. Összekeverik a kártyákat, és a játékosok megtippelik: vajon melyik lehetett a mesélőé? Pontot az kap, aki jól tippelt, vagy, aki saját lapjával megtévesztette társait. De vigyázat! Ha túl egyértelmű az utalás, akkor senki sem kap pontot abban a körben!