Bejelentkezés

Friss hozzászólások

Une calculatrice, ou calculette, est une machine concue pour simplifier, et fiabiliser, des operations de calculs.
Nyomtatóbarát változatPDF változat

"Játszani is engedd"

Országos Gyermekkulturális Szakmai Találkozó

Március 20. (csütörtök)

10.00-11.00 Beérkezés, regisztráció
11.00 Megnyitó - Köszöntő (Színházterem)
Hock Zoltán alpolgármester (Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzata)
Ocsovai Tamás gyermek- és ifjúsági ügyekért felelős helyettes államtitkár (Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium)
Kerekes György igazgató (Újpesti Gyermek- és Ifjúsági Ház)
12.00-13.00 Előadás (Színházterem) Játékok, szocializációs minták változása
Előadók: Kapitány Ágnes kandidátus, Kapitány Gábor kandidátus
MTA Szociológiai Kutató Intézet
13.00-14.00 Ebéd (II. em. 217)

Fakultatív programok

1. Előadások (I. em. 117)

14.00-15.00 Ifjúsági szubkultúrák, intézmények, devianciák. Előadó: Dr. Rácz József, a Kék Pont Drogkonzultációs Központ igazgatója
15.00-16.00 A drogpolitika társadalmasítása
Előadó: Topolánszky Ákos, a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium helyettes államtitkára
16.00-16.20 Szünet
16.20-17.00 A Kábítószerellenes Világnap hazai rendezvényei
Előadó: Pusztaházi Istvánné, az Önkontroll Egyesület elnöke
17.00-18.00 Bemutatkozik a "Vasi Logo Mobil" Ifjúsági Szolgálat

2. Bemutatók

14.00-16.00 "Barangolás a múltban" (II. em. 215) Történelmi játszóház Pappné Harmath Anikó és Pataky Andrea vezetésével
15.00-18.00 Színesítsük rendezvényeinket különleges játékokkal! (Színházterem) (M. Á. S. Produkciós Iroda, Magyar Asztali Jégkorong Szövetség)
16.00-18.00 "Papírvarázs" origami bemutató. (II. em. 203) A foglalkozást Garancsi Ottó vezeti

Március 21. (péntek)

Előadások (Színházterem)

09.00-09.50 A közművelődési intézmények és az iskolai szabadidő-szervezők együttműködési lehetőségei Előadó: Szakáll Judit igazgató, Marczibányi téri Művelődési Központ
09.50-10.10 Szünet
10.10-11.00 Üres és ártalmas képernyők (Hova lett az érték?) Előadó: É. Szabó Márta a Magyar Televízióban 1995-ig működő Gyermek- és Ifjúsági Stúdió vezetője
11.00-11.40 Környezeti nevelés a szabadidőben
Előadó: Czippán Katalin programigazgató Környezeti Nevelési és Kommunikációs Programiroda
11.40-12.00 Bemutatkozik a Spiritusz Gyermekszínház Folyóirat, Előadó: Csák György 10.00-12.00 Fejlesztő játékok (II. em. 215) (OVIZUÁL Kreatív Műhely) 12.00-13.00 Ebéd (II. em. 217)

Fakultatív programok

1. Előadások (Színházterem)

13.00-14.00 Gyakorlati ötletek, egyéni konzultációs lehetőségek Szakáll Judit, a Marcibányi téri Művelődési Központ igazgatója segítségével
14.00-15.00 Egészségnevelés a közművelődési intézményekben. Előadó: Kerek Judit, az Országos Egészségfejlesztési Központ munkatársa
15.00-16.00 Bemutatkozik a Kiss Áron Magyar Játék Társaság. Előadó: dr. Györgyi Erzsébet

2. Játéksarok

13.00-16.00 "Tavaszváró kézműves" (II. em. 215) (az OVIZUÁL Kreatív Műhely foglalkozása)
Bemutatkozik:
a Kecskeméti Játékvár (I. em. 116)

Előadó: Burján Sándorné művelődésszervező
a "JÁTÉKA" (a Solymári Művelődési Ház játékkölcsönző szolgáltatása) (I. em. 116)
Előadó: Varga Zsolt igazgató

3. Pályázati, támogatási lehetőségek (I. em. 117)

13.00-14.30 "Pénzt vagy életet!" Detektívtörténet a gyermekkulturális szponzorálásról
Előadó: Kriaszter Attila, kommunikációs és szponzorációs szakértő
14.30-16.00 Tájékoztató a Gyermek-, Ijúsági és Sportminisztérium és a MOBILITÁS Ifjúsági Szolgálat által kiírt pályázatokról
Előadók: Csöbör Tibor minisztériumi osztályvezető, Georgi Béla Zsolt és Németh Imre szakreferensek
16.00-16.30 Szünet

16.30-17.00 Záró (Színházterem)

Csütörtökön és pénteken standokon mutatkoznak be (aula):
Aranyszamár Színház, Barkóczi Lászlóné, Ciceró Könyvstúdió Kft; Erdei Iskolák Alapítvány, Facsemeték Egyesület, Fogi Színháza, Gémesné Deák Júlia, Inter Gold Travel, JEKA Utazási Iroda, Mikkamakka Játéktár Játékkalauz, Kiss Áron Magyar Játék Társaság, KOCKA Kft; Magyar Asztali Jégkorong Szövetség, Marczibányi Téri Művelődési Központ, Maróti Cibó Játékműhely, Molnár Mária, Muzsikus Manók, PEOPLE TEAM Alapítvány, Trambulin Színház, Vízi Jánosné Pilvax Kávéház (Fsz. 6)

Nemzeti ünnepünk közelsége apropóján a Pilvax Étterem kávéházat alakít ki, ahol kávé, üdítő mellett kötetlen beszélgetésre van lehetőség.

Március 22. (szombat)

10.00-13.00 Családi játszó
Kézműves foglalkozások és játékprogramok
09.00-16.00 VII. Százszorszép Dalfesztivál
Gyermekműsorokat játszó zenekarok fesztiválja
A rendezvény szervezői:
Százszorszép Gyermekház - Szeged
Újpesti Gyermek- és Ifjúsági Ház

Résztvevők:
09.00-09.25 Pom-Pom Együttes Szentes
09.40-10.05 Gágogó Együttes Budapest
10.15-10.40 Kovács Gábor Bonyhád
10.55-11.20 Bóbita Együttes Esztergom
11.35-12.00 Frederico és Bonifác Baja
12.00-12.25 Figura Ede Magyarhertelend
12.35-13.00 Bartina Zenekar Medina
13.15-13.40 Elektrocowboy Budapest
13.55-14.20 Énekmondó Együttes Zalaegerszeg
14.35-15.10 Tücsök Klub Szekszárd
15.25-15.50 Zamatőrök Budapest

A zsűri tagjai:

Eszményi Viktória előadóművész
Heilig Gábor előadóművész, zeneszerző
Varga József ügyvezető menedzser, Horizont Rendező Iroda
Kovács Titusz főszerkesztő, 2 Zsiráf Diáklap

Időpont: 
2003. március 20. 09.00 - 2003. március 22. 16.00
Rendezvény jellege: 
játszóház
Rendezvény jellege: 
találkozó
További információ: 

Megközelíthető a 3-as metró újpesti végállomásától gyalog, kb. 2 percre.